Waluty
Wersje językowe

Zamów z darmową wysyłką od wartości zakupów już od 150 zł!

Artykuły
Czym farbować brodę?

Farbowanie brody to procedura pielęgnacyjna, która pozwala zmienić kolor włosów w brodzie. Istnieje kilka różnych możliwości, jeśli chodzi o farbowanie brody, a wybór odpowiedniego produktu zależy od preferencji osobistych i oczekiwanego efektu. Oto kilka propozycji farbowania zarostu, które warto rozważyć.

Repigmentacja siwch włosów brody

Repigmentacja siwych włosów brody to procedura, która ma na celu przywrócenie naturalnego koloru włosów zarostu u osób, które zauważyły u siebie efekty upływającego czasu w postaci siwych włosów lub też odcień brody jest inny niż włosów głowy. Proces ten polega na aplikowaniu specjalnych farb lub barwników na takie siwe lub rozjaśnione włosy zarostu, aby zrównać ich kolor z resztą włosów na głowie. Jest to dobre rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą zachować młodszy wygląd lub poprawić swoje poczucie pewności siebie.

Jak pielęgnować tatuaż?
Jak pielęgnować tatuaż?

Tatuaże są nie tylko swoistym dziełem sztuki, ale również wyjątkowym sposobem wyrażenia siebie. Kluczem do zachowania ich piękna i wyrazistości przez lata jest natomiast odpowiednia pielęgnacja skóry na i wokół tatuażu. Zatem jak dbać o tatuaż, aby jak najdłużej cieszyć się jego pięknym wyglądem oraz trwałością? Podpowiadamy.

Pielęgnacja świeżego tatuażu

Tatuaże trzeba pielęgnować regularnie, natomiast największą troską należy otoczyć te dopiero co wykonane, znajdujące się na etapie gojenia. Jak dbać o tatuaż w pierwszych dniach? Otóż po zakończeniu sesji tatuażu, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad pielęgnacji. Czym pielęgnować tatuaż? Przede wszystkim przez kilka pierwszych dni należy unikać bezpośredniego kontaktu tatuażu z wodą. Oczyszcza się go delikatnym preparatem myjącym przeznaczonym do wytatuowanej skóry i delikatnie zmywa letnią wodą oraz osusza ręcznikiem papierowym, bez jego pocierania. Dobrze jest także nałożyć cienką warstwę maści przyspieszającej gojenie, zasłonić ją folią samoprzylepną, a następnie opatrunkiem. Tak chronimy tatuaż przez kilka pierwszych dni od jego wykonania. Zabezpiecza to gojącą się skórę przed wpływem czynników zewnętrznych, także atmosferycznych, jak słońce czy mróz i wiatr, ale także przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi oraz bezwiednym, nieraz automatycznym drapaniem czy tarciem skóry z tatuażem.

Czego unikać, gdy goi się tatuaż?

Bardzo ważna jest ochrona gojącej się skóry przed promieniowaniem UV. Jak dbać o świeży tatuaż latem? Bez względu na porę roku, należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce przez co najmniej miesiąc po wykonaniu tatuażu, ponieważ skóra podczas gojenia jest wrażliwa na promieniowanie UV, co może prowadzić do blaknięcia kolorów i zmniejszenia trwałości tatuażu. Jeśli już musimy przebywać na słońcu, zawsze trzeba stosować krem ochronny na tatuaż, który zawiera wysoki filtr UV.

Z kolei przez minimum dwa tygodnie od wykonania tatuażu, warto unikać basenów i korzystania z sauny. W pierwszym przypadku chemikalia znajdujące się w wodzie, a służące jej uzdatnianiu mogą powodować poważne podrażnienia skóry, zaś gorące, wilgotne warunki panujące w saunie mogą utrudnić i opóźnić gojenie.

Gojącym się tatuażom nie pomaga również narażenie na różnego typu uszkodzenia mechaniczne, jak otarcia czy odparzenia, dlatego też zaleca się unikanie w tym czasie noszenia ciasnych ubrań, które mogą ocierać skórę, a także ubrań ze sztucznych włókien, które z kolei mogą powodować zaparzenie się skóry.  Również ostre przedmioty (np. maszynka do golenia) i mechaniczne działania, takie jak drapanie, mogą uszkodzić tatuaż i zaburzyć proces jego gojenia.

Jak dbać o zagojony tatuaż?

Bardzo ważne jest utrzymywanie tatuażu w czystości oraz regularne nawilżanie skóry w miejscu jego powstania. Czym pielęgnować tatuaż po zagojeniu? Do tego celu stosuje się specjalne kremy do pielęgnacji tatuażu lub delikatne balsamy, które pomagają utrzymać miękkość skóry i zachować  pełne i wyraziste wybarwienie tatuażu.

Warto przy tym wybierać produkty bezpieczne i przeznaczone specjalnie do pielęgnacji tatuażu, zawierające dodatkowo składniki nawilżające, jak np. witamina E, które pomagają w zachowaniu intensywności kolorów. Należy także unikać kosmetyków, w których składzie znajduje się alkohol, ponieważ mogą one wysuszać skórę.

Zatem zastanawiając się nad tym, jak dbać o tatuaż, na pierwszym miejscu należy postawić na odpowiednią pielęgnację, która jest kluczowym elementem dbania o tatuaż. Warto jednak wspierać się również przez stosowanie zdrowej diety i odpowiedniego nawodnienia całego organizmu. Zbilansowane odżywianie oraz odpowiednia ilość płynów pomagają w gojeniu skóry i zachowaniu kolorów tatuażu, pozwolą także utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Zaleca się także regularne wizyty u tatuażysty, ponieważ wraz z upływem czasu, tatuaż może wymagać odświeżenia. Jeśli kolory zaczynają blaknąć lub kontury tracą swoją ostrość, warto udać się do studia tatuażu, aby ten tatuaż odświeżyć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl