Waluty
Wersje językowe

Zamów z darmową wysyłką od wartości zakupów już od 100 zł!

Artykuły
Czym farbować brodę?

Farbowanie brody to procedura pielęgnacyjna, która pozwala zmienić kolor włosów w brodzie. Istnieje kilka różnych możliwości, jeśli chodzi o farbowanie brody, a wybór odpowiedniego produktu zależy od preferencji osobistych i oczekiwanego efektu. Oto kilka propozycji farbowania zarostu, które warto rozważyć.

Repigmentacja siwch włosów brody

Repigmentacja siwych włosów brody to procedura, która ma na celu przywrócenie naturalnego koloru włosów zarostu u osób, które zauważyły u siebie efekty upływającego czasu w postaci siwych włosów lub też odcień brody jest inny niż włosów głowy. Proces ten polega na aplikowaniu specjalnych farb lub barwników na takie siwe lub rozjaśnione włosy zarostu, aby zrównać ich kolor z resztą włosów na głowie. Jest to dobre rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą zachować młodszy wygląd lub poprawić swoje poczucie pewności siebie.

Jak przygotować się do tatuażu?
Jak przygotować się do tatuażu?

Tatuaż to małe dzieło sztuki, ale i trwała zmiana wyglądu skóry, która zazwyczaj towarzyszy posiadaczowi do końca jego dni. Podjęcie decyzji o tatuażu z pewnością wymaga więc odwagi, ale równie istotne jest odpowiednie przygotowanie – zarówno nastawianie psychiczne, jak i przygotowanie fizyczne naszego ciała. I nie ma tu znaczenia czy jest to nasze pierwsze dzieło sztuki na ciele, czy też jesteśmy już zaprawionymi w bojach posiadaczami tatuaży. Co zatem warto zrobić przed wizytą w studio tatuażu, a czego robić nie należy? Jak przygotować się do tatuażu? Podpowiadamy!

Decyzja podjęta i co dalej?

W pierwszej kolejności, gdy już zrodził się w naszej głowie pomysł na tatuaż, przygotowanie przed tatuażem polega na wyborze miejsca, które będzie tatuowane, uwzględniając takie kwestie, jak np. naciąganie się skóry z wiekiem czy w czasie ciąży u pań. Ważny również jest wybór odpowiedniego studia tatuażu. Warto postawić na polecane miejsca – przez znajomych czy na forach internetowych. Chodzi tu bowiem nie tylko o zdolności artystyczne osoby tatuującej, ale o nasze bezpieczeństwo – higienę miejsca i sterylność używanych narzędzi. A wybierając motyw tatuażu nie należy kierować się ani modą, ani sugestiami osób postronnych. Moda przemija i za kilka lat może się okazać, że tatuaż jest dla nas problemem. Najlepiej słuchać swojego serca i rozumu, a o opinię bądź pomoc w wyborze poprosić profesjonalistę.

Bardzo istotny czynnik – nastawienie psychiczne

Jak przygotować się na pierwszy tatuaż? Zasadnicza kwestia to podjęcie świadomej decyzji o tatuażu, a dokładniej upewnienie się, że faktycznie chcemy dokonać na swojej skórze tego typu zmiany.  Bo chociaż to ozdoba i dzieło sztuki, to musimy liczyć się z tym, że będzie nam towarzyszyć przez całe życie. Druga kwestia to dolegliwości bólowe, które mogą być dla jednych bardziej, a dla drugich mniej odczuwalne. Wszystko zależy od odporności na ból, ale również miejsca, które będzie tatuowane czy rodzaju tatuażu, a co za tym idzie – czasu jego tworzenia.

Jak przygotować skórę i cały organizm do tatuowania?

Sesja tatuażu nie musi oczywiście być bardzo bolesnym i traumatycznym przeżyciem. Warto w tym celu odpowiednio przygotować zarówno skórę, jak i cały organizm do sesji. Jak przygotować się do zrobienia tatuażu? Przede wszystkim, już najlepiej na kilka tygodni przed tatuażem, a obowiązkowo na tydzień przed, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry poprzez regularne stosowanie balsamu lub kremu, a także zwiększenie ilości wypijanej wody, aby odpowiednio nawilżyć organizm także od środka. Nawilżona skóra może lepiej przyjąć pigment. Czego nie wolno robić przed tatuażem? Należy też unikać słońca, ponieważ bezpośrednie działanie promieni słonecznych może negatywnie wpłynąć na skórę i proces tatuowania oraz efekt końcowy. Dlatego zaleca się unikanie opalania się przez kilka tygodni przed planowanym terminem. Efekt tatuażu będzie tym lepszy, im jaśniejsza będzie tatuowana skóra. Całkowitym zaś przeciwwskazaniem do tego zabiegu jest świeża opalenizna. Warto mieć to na uwadze, planując termin wizyty u tatuażysty.

Zalecenia przed tatuażem, w przeddzień sesji, to rezygnacja z alkoholu i substancji odurzających, a także odstawienie bądź przynajmniej minimalizacja spożycia innych używek, jak np. kawa. Dzień przed tatuażem nie wolno też przyjmować środków przeciwbólowych oraz takich, które działają rozrzedzająco na krew, a tym samym utrudniają gojenie się tatuażu.

Trzeba się też przygotować na to, że sesja będzie trwała dość długo. Dlatego trzeba być wypoczętym i wyspanym, a także po lekkim, ale sycącym posiłku. Można ze sobą zabrać jakąś przekąskę albo ulubioną czekoladę, aby w trakcie robienia tatuażu dodać sobie energii czy poprawić nastrój, jeśli proces tatuowania jest dla nas dość uciążliwy. Do tego najlepiej założyć luźne, wygodne ubranie, które nie będzie krępowało ruchów i zapewni nam pełną swobodę, jak również ułatwi odsłonięcie miejsca tworzenia tatuażu.

Tatuaż to decyzja, którą warto dobrze przemyśleć i odpowiednio się do niej przygotować. Świadome podejście do tego procesu przyczyni się nie tylko do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu, ale także do komfortowego przeżycia samej sesji tatuażu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl